گردشگری سلامت خیلی قبل تر از قرن ۲۰ و ۲۱ در بین مردمان رواج داشته است سفر به کشورهای دیگر با هدف طبیعت درمانی و بهره مندی از چشمه های آب سرد و گرم، دریاچه های نمک و تالاب ها در گذشته هم مورد توجه مردمان بوده است . درمان انواع بیماری های پوستی، بیماری های داخلی، بیماری های استخوانی و روماتیسم از مهم ترین انگیزه چنین سفرهایی بوده است. یونان، ایران و مصر در زمره تمدن هایی هستند که نوعا پایه گذار توریسم درمانی و طبیعت درمانی در قلب تاریخ بوده اند کشور ایران با توجه به گستردگی، تنوع جغرافیایی، چهار فصل بودن و همچنین از نظر فرهنگی و تاریخی دارای جاذبه های گردشگران داخلی و خارجی می باشد که یکی از اهداف ما در این مجموعه برگزاری انواع تور های داخلی برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد همچنین وجود مراکز درمانی بزرگ و مجهز و پزشکان متخصص ، یکی از گزینه های انتخاب مقصد توریست درمان میباشد که ما با فراهم کردن مقدمات اقامت، پذیرش های پزشکی و کلیه خدمات مورد نیاز متقاضیان آماده خدمت رسانی می باشیم

چه عوامل انگیزشی مردم را به سمت گردشگری سلامت متمایل می کند؟
 
1.هزینه کمتر
. گردشگری پزشکی گزینه ای مناسب برای بیمارانی است که محتاج عمل پیوند عضو و یا جراحی های دیگر می باشند. از آنجایی که هزینه انجام این عمل های جراحی در برخی کشور ها بسیار سرسام آور است، در صورتی که کشور دیگری در انجام آن پروسه درمانی هزینه کمتری دریافت کند می تواند به یک گزینه جذاب و اقتصادی برای آنها تبدیل شود که ایران از جمله ی این گزینه ها می باشد..
2.زمان کمتر
 یکی دیگر از مهم ترین مزایای گردشگری پزشکی این است که خدمات درمانی فوری در مدت زمان کوتاه ارائه می دهد، یعنی در جریان مدیکال توریسم افراد می توانند درمقایسه با شهروندان کشورشان که مدت زمان زیادی را برای انجام معاینات پزشکی باید منتظر بمانند، بدون صرف این زمان به سرعت پذیرش شوند.
3.تعطیلات درمانی
 گردشگری سلامت یا بهتر بگوییم تعطیلات درمانی به بیماران این فرصت را می دهد تا در خلال درمانشان با امکنه تاریخی و فرهنگ های جدید آشنا شوند. درواقع، آژانس های گردشگری سلامت یک پکیج جامع و بی نقص برای تعطیلات درمانی ارائه می دهند. این موقعیت به بیماران اجازه می دهد که خدمات درمانی با کیفیت را در کنار گشت و گذار از نقاط مهم گردشگری کشور مقصد تجربه کنند.
 
4.درمان بیماریهای نادر
دسته دیگر از گردشگران سلامت افرادی با وضعیت بیماری نادر هستند که از درمان در کشور خود نا‌‌امید شده و به امید درمان بهتر به کشورهای دیگر سفر می کنند. اخیرا در کشورهایی نظیر آلمان و آمریکا درمان انواع سرطان ها با درصد موفقیت بالاتری انجام می شود و همین مساله این کشور ها را به مقاصد گردشگران سلامت تبدیل کرده است.
 
با این توصیفات گردشگری سلامت شامل انواع مراقبت های پزشکی، روان درمانی و حتی انجام دوره های ریکاوری می شود. گردشگری سلامت واژه ای فراتر از یک مسافرت عادی بوده؛ که بر روی معالجه و استفاده از خدمات درمانی و پزشکی تمرکز دارد
5.پیگیری مستمر
وجود بیمارستان های بزرگ و مجهز و همچنین پزشکان متخصص یکی از گزینه های توریست درمان می باشد که ما با فراهم کردن مقدمات اقامت، پذیرش های پزشکی متقاضیان را از مرحله اخذ افامت و فراهم کردن مقدمات سفر، درمان و مراحل پس از درمان در این زمینه فعالیت خواهیم داشت.
پترتیب همه چیز را می‌دهیم (ویزا، پرواز، جابجایی، اقامت، درمان با این توصیفات گردشگری سلامت شامل انواع مراقبت های پزشکی، روان درمانی و حتی انجام دوره های ریکاوری می شود. گردشگری سلامت واژه ای فراتر از یک مسافرت عادی بوده؛ که بر روی معالجه و استفاده از خدمات درمانی و پزشکی تمرکز دارد

ثبت درخواست