در گذشته گردشگران عمدتاً یا مکتشفانی بودند که برای کشف یک محل جدید درگیر مسافرت می‌شدند. یا تاجرانی که با آرزوی به دست آوردن پول بیشتر وطنشان را ترک می‌کردند. البته این خطرات و تمایل به دیدن شگفتی‌های دنیا کم‌کم باعث شد که افراد ثروتمند هم به جمع گردشگران اضافه شوند. در گذشته مسافرت کردن هم به‌شدت سخت و طاقت فرسا بوده و هم مخارج زیادی می‌طلبیده است. به تاریخ که مراجعه کنیم، با انواع و اقسام داستان‌ها و سفرنامه‌ها مواجه می‌شویم که نشان دهنده همین اشتیاق مردم به سفر رفتن بوده. 
گذشت زمان به‌تدریج همه چیز را تغییر داد. خطرات مسافرت کمتر شد و جا به‌جایی در میان مردم عادی‌تر شد و در نهایت همان طور که گفتیم در دهه 1970 میلادی به بیشترین رشد رسید. در دنیای مدرن امروزی که تقریباً همه درگیر کار و مشغله زندگی هستند، مسافرت‌ها معمولاً در تعطیلات انجام می‌شود.


که روش مسافرت را می‌شود به دو دسته کلی تقسیم کرد: اول به‌صورت مستقل و شخصی دوم به‌صورت دست جمعی.

به‌صورت شخصی و مستقل: منظور روش‌هایی است که خود گردشگر باید از صفر تا صدش را به عهده بگیرد. یعنی گردشگر خودش برنامه سفرش را می‌ریزد. بیشتر مواقع این حالت وقتی اتفاق می‌افتد که مسافرت با استفاده از خودروی شخصی باشد. ولی گرفتن بلیت و استفاده از اتوبوس، هواپیما، قطار و ... هم می‌تواند جزو این دسته محسوب شود. حتی گردشگر می‌تواند به‌صورت انفرادی بخواهد سوار کشتی تفریحی شود و همراه با جمع دیگری نباشد. 

تور و مسافرت دسته جمعی: بسیاری از مسافرت‌ها به این شکل برگزار می‌شود، همان تور مسافرتی. در بیشتر تورهای مسافرتی از اتوبوس یا هواپیما استفاده می‌شود.
در گذشته که گردشگری مخصوص افراد ثروتمندتر بود، مسافرت‌ها بیشتر به‌صورت شخصی و مستقل انجام می‌شدند. ولی بعدتر افزایش تعداد گردشگران باعث شد که شرکت‌هایی برای برگزاری تور دست جمعی ایجاد شوند. 

شرکت پردیس گردشگری راه و سلامت با پیش از 25 سال سابقه در امور خدمات مسافرتی و گردشگری، حوزه های صدور بلیط هواپیما، صدور بلیط قطار، و تهیه بلیط مابقی وسائل نقلیه بین شهری وتور داخلی و تور خارجی، رزرو هتل سراسر جهان، صدور بیمه نامه مسافرتی و نیز اجاره خودرو داخل ایران و اجاره خودرو خارج کشوربه صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی، جوابگوی شما مشتریان محترم می باشد.

ثبت درخواست